ZŠ Hustopeče, Nádražní 4

Sdružení rodičů

„Sdružení rodičů při ZŠ Hustopeče, Nádražní 4“

Na plenární schůzi dne 13.10.2011 se jeden bod programu týkal příspěvku rodičů do fondu SR, který v té době činil 100,-Kč na žáka. Vedení školy seznámilo přítomné zákonné zástupce žáků se zásadami a účelem čerpání tohoto fondu. Po krátké diskusi bylo přítomnými navrženo a odhlasováno navýšení příspěvku na 200,-Kč za žáka s tím, že za každého dalšího sourozence bude částka 100,-Kč.

Sdružení rodičů je u Ministerstva vnitra ČR zaregistrovaná PO se všemi právy a povinnostmi s tím souvisejícími. Za každé zdaňovací období se podává daňové přiznání s přílohou příjmů a výdajů.

Kromě rodičovských příspěvků, které jsou hlavním příjmem tohoto fondu, jsou příjmem částky získané za sběr starého papíru, kaštanů, šípků nebo ze vstupného na školní akademii.

Z pokladny fondu se přispívá na činnosti, které ze školního rozpočtu hradit nelze, ale které vytváří žákům školní klima „komfortnější“, např. filmová a divadelní představení, koncerty, odměny za různé soutěže, vánoční aktivity, tematické dílny, sportovní dny a turnaje a podobně. I bez těchto aktivit se dá žít, ale naším cílem je vytvářet pro žáky školní prostředí podnětné, ve kterém se jejich osobnost může rozvíjet a ve kterém se budou cítit dobře.

Ředitelské volno 22.12.

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna zde.

... celý článek

Vánoční turnaj ve florbalu

10.12.2017

V pondělí 11.12.2017 se žáci 3. – 5.ročníku utkali ve florbalu.