ZŠ Hustopeče, Nádražní 4

Silné stránky školy:

• Jsme úplnou základní školou s 9 postupnými ročníky.
  • Jsme středně velkou školou, výhodou je větší přehled o žácích.
  • Budova školy přímo sousedí s autobusovým i vlakovým nádražím, vyučování je rozvrhem přizpůsobeno dopravnímu spojení.
  • Učební plán (týdenní časová dotace vyučovacích hodin v jednotlivých ročnících) je každoročně upravován podle podmínek a možností školy s ohledem na potřeby žáků.
  • Školní vzdělávací program umožňuje lépe se profilovat podle možností a potřeb.
  • Zaváděním nových metod a forem výchovně vzdělávací práce (projektové vyučování, skupinová práce, mezipředmětové vazby apod.) se klade stále větší důraz na samostatnost žáků.
  • Od 7. ročníku jsou do učebního plánu zařazovány povinně volitelné předměty, vyplývající ze zájmu a zaměření žáků.
  • Škola nabízí nepovinné předměty.
  • Výuka cizích jazyků probíhá od 3. ročníku, od 1. ročníku v zájmovém kroužku nebo v rámci nepovinného předmětu Anglický jazyk hrou.
  • Výrazná péče je na škole věnována žákům s poruchami učení (dyslexie, dyskalkulie, dysortografie atd.), kdy škola velmi úzce spolupracuje s odbornými pracovníky místní pedagogicko-psychologické poradny a logopedické ambulance.
  • Pozornost je věnována protidrogové prevenci (besedy, semináře, protidrogový program školy)

Vybavenost školy:

• Prostorná tělocvična
  • Posilovna
  • Školní hřiště
  • Počítačová učebna s 25 PC
  • Multimediální počítače
  • Učebny s interaktivní tabulí
  • Nová učebna chemie a fyziky
  • Velké prostorné chodby
  • Kantýna
  • Hřiště pro školní družinu
  • Školní kuchyňka

Aktivity:

• Mezinárodní projekty eTwinning
  • Zdravý životní styl
  • Projektové vyučování ve škole
  • Vánoční besídky
  • Vystoupení na akcích města - Burčákové slavnosti, Martinské slavnosti,slavnosti Mandloní.
  • Výuka plavání zpravidla ve 3. ročníku
  • Škola v přírodě
  • Lyžařský výcvikový kurz
  • Zahraniční zájezdy

Ředitelské volno 22.12.

Oznámení o vyhlášení ředitelského volna zde.

... celý článek

Vánoční turnaj ve florbalu

10.12.2017

V pondělí 11.12.2017 se žáci 3. – 5.ročníku utkali ve florbalu.