Mateřská škola Starovice uspořádala akci ve spolupráci se Základní školou Hustopeče, Nádražní pod názvem Děti ze školy čtou Kaštánkům. Tato akce byla podpořena v rámci projektu „Místní akční plán vzdělávání pro SO ORP Hustopeče IV“. Cílem akce bylo podpořit čtenářskou gramotnost žáků i dětí a motivovat děti mateřské školy k zájmu o knížky. Žáci ze základní školy navštívili školku Starovice a společně si se školčaty prohlíželi oblíbené knížky, debatovali o poutavých příbězích nebo objevovali zajímavosti v naučných knihách. Projektu se zúčastnili žáci hned z několika tříd ZŠ – Hanička Lounková z 5. třídy, Matylda Štýblová a Adrianka Kotlanová ze 4.třídy a dokonce jeden novopečený čtenář z první třídy Edík Štýbl. Školáci měli radost, že si mohli zavzpomínat na chvilky prožité ve školce a předškoláčkům poskytli obrovskou motivaci k učení.