Na konci září navštívili žáci 9. ročníků Úřad práce v Břeclavi. Nejdříve je čekala beseda vedená formou brainstormingu na téma Co je důležité při volbě střední školy/povolání. Zde padaly nápady jako uplatnění, prestiž, finanční ohodnocení, vzdálenost školy či aby je daný obor bavil. Následně si každý žák udělal osobnostní test a jeho výsledky pak chodili konzultovat s kariérními poradkyněmi, které s nimi probraly jak výsledky testu, tak obory, které žáky zajímají. Mohli si také projít složky s konkrétními obory, kde se dočetli, co je náplní daného povolání, jak je náročné z různých hledisek, jaké vzdělání je pro něj optimální. Žáci zde tak objevili spoustu nových oborů, o kterých zatím nevěděli. Program byl pro ně přínosný i díky pohledu lidí z praxe a nejeden deváťák má nyní víc jasno o svém budoucím studiu. Pro ty, kteří ještě váhají, jsou tu veletrhy středních škol a také náplň hodin občanské výchovy a pracovních činností, kde se tématu volby povolání také věnují.