Děkuji všem, kteří vyplnili zaslaný dotazník týkající se distanční výuky v období od 12.10. – 12.11.2020. Z téměř 90% návratnosti vyplývá, že naše vzájemná spolupráce a komunikace má smysl, že nám důvěřujete. Vážíme si vašich postřehů, kladných reakcí i adresných připomínek. Se získanými daty se snažíme pracovat, reagovat na konkrétní situace, přizpůsobovat výuku tak, aby byla co nejefektivnější.

Níže naleznete grafy znázorňující odpovědi, uvádíme i příklady – přímé citace komentářů, připomínek, které se nejčastěji objevovaly.

Pevně doufáme, že se již všichni žáci brzy vrátí do školy.

Ivana Matějíčková, ředitelka

Zadávání úkolů

Úkoly jsou srozumitelné. Paní učitelka si dává hodně záležet při přípravě úkolů. Jsme velice spokojeni.

Zadání je v některých předmětech zbytečně dlouhé a už se mi párkrát stalo, že jsem se v zadání ztratil, a úkol proto nevypracoval správně.

Uvítali bychom více vysvětlujících videí u nového učiva.

Míra úkolů

Mohlo by být více úkolů do matematiky a angličtiny

Úkolů je hodně, ale dá se to stíhat a mohly by být kratší (hlavně zápisy).

V Čj a Aj je úkolů dostatek. V M by mohlo být více úkolů na procvičení.

Více do ČJ a M, vynechala bych VV a PČ.

Práce žáka

Chybi odbornost rodice pri vysvetlovani novych uciv. Spravne techniky nauceni latky.

Oceňujeme neustálou komunikaci s třídní paní učitelkou. Ke zvážení by mohlo být vytvořit menší skupinky při setkáních přes meet google.

Uvítal bych více online hodin výuky.

Ocenil bych, kdyby učitelé odpovídali na dotazy ještě ten den, kdy jim dotaz pošleme a aby učitelé důležitých, nebo složitých předmětů pořádali pravidelně online hodiny (fyzika, chemie, dějepis, angličtina, cvičení z matematiky,…). Jsem rád, že máme pravidelné meety z matiky a z češtiny – ze kterých děláme příjmačky.

Videonahrávky probírané látky od učitele z daného předmětu místo odkazů na YouTube

Technika při výuce

Přetížený Edookit.

Pokud mají obě děti výuku současně, potřebovali bychom doma dva notebooky.

Při on-line výuce mi často vypadává signál a když máme s bratrem výuku naráz, tak je to ještě horší.

Notebook máme pouze starší, takže dítě je odkázáno pouze na tablet

Občas se to při meetu seká i učitelům a z vyuky toho moc nevíme. Někteří učitelé by měli mluvit více nahlas.