Distanční výuka  nám deváťákům hodně vzala, ale i dala. Všichni v této výuce vidíme určité plusy i mínusy, ale myslím, že za celou naši třídu můžu říct, že nám všem bylo líp, když jsme byli spolu a každý den se vídali. 

Co umíme nového? Museli jsme se naučit si správně rozvrhnout čas, naučit se pracovat se zdroji a dennodenně kontrolovat naši e-mailovou schránku. Všem nám taky chvíli trvalo, než jsme se naučili správně pracovat na počítači a vše odevzdávat přesně tam, kam máme. 

Na druhou stranu je pro nás samotná výuka pohodlnější, protože si můžeme přispat, stačí vstávat chvilku před začátkem hodiny, a zpracovat úkoly z pohodlí domova je pro většinu taky mnohem jednodušší. 

Přišli jsme však o téměř celý poslední rok spolu, o společné výlety, o tu nejdůležitější přípravu před střední školou a teď už záleží jen na nás. Nejhorší na tom všem ale je ta nejistota a to, že nikdo neví, jak to bude dál. Jak budou probíhat přijímačky a jestli vůbec budeme mít možnost se spolu rozloučit tak jako absolventské ročníky před námi. Všichni doufáme, že se co nejdřív vrátíme a o to víc si užijeme ty poslední chvilky spolu. 

 

Kateřina Pleskačová, žákyně 9. třídy