Ve čtvrtek 26. 5. vyrazil užší tým žáků, kteří po celý školní rok realizují projekt Hustopečsko v 3D, prezentovat svoji práci do brněnského VIDA! science centra. Tento den byl vyvrcholením celého projektu. Sešly se zde totiž během dvou soutěžních dnů všechny týmy, aby předvedly, co se naučily a dokázaly vytvořit za rok pomocí technických vymožeností, které si do školy zakoupily díky projektu DigiMe, jejž realizuje CVČ Lužánky v rámci programu Interreg.

“Připravili jsme prezentaci a tzv. intro video. Každý z nás potom okomentoval jednu část naší práce a také samozřejmě výstup, tedy mapu našeho regionu s 3D modely a online mapu, kde mohou návštěvníci najít reálné fotografie, medailonky a také přesné umístění míst,” popsali svoji prezentaci naši žáci.

Mezi obrovskou konkurencí ostatních projektových týmů a jejich výstupů se těší náš projekt velkému úspěchu v podobě prvního místa. Žáci vyhráli vstupenky do planetária na Kraví hoře a pro svoji školu techniku v hodnotě 25 tisíc korun.

“Podrobně si náš projekt můžete projít zde na webu Hustopečsko v 3D.”