Třeťáci v rámci učiva o lidských výtvorech zavítali do Velkých Němčic do firmy FURCH GUITARS. Měli velkou příležitost seznámit se s výrobou kytar od základní suroviny – dřeva. Tolik krásného přírodního materiálu, jako je cedr, mahagon, eben, palisandr a jiné z různých částí světa, ještě nikdy neviděli. Dozvěděli se, že právě druh dřeva ovlivňuje zvuk kytar. Žáci měli příležitost vidět různé fáze výroby jednotlivých dílů, od přední a zadní desky až po finální podobu kytar. Nejvíce se dětem líbili roboti, kteří neúnavně leštili, brousili a lakovali jednotlivé dřevěné části. Samozřejmě je potřeba zmínit práci všech zaměstnanců, neboť pod jejich rukama vzniká nádherné umělecké dílo. Velmi vzrušující bylo také zdobení perleťovými ornamenty.

Žáci poté zavítali i do muzea kytar, kde mohli spatřit např. kytaru hudební skupiny Scorpions i jiné. Exkurze byla velmi zajímavá a poučná. Děkujeme za skvělý zážitek.