Projekt eTwinning Schoolovision je verze Eurovision Song Contest pro základní školy. Základní škola Nádražní se účastní již potřetí.  Do SCHOOLOVISION 2021 je zapojeno více než 20 zemí z Evropy. Každá účastnická země nahraje hudební video na blog projektu. To dává dětem ve škole i  možnost zhlédnout videa ve všech zemích a nakonec i hlasovat pro oblíbené skladby. 

Hudba je skvělý kreativní způsob, jak spojit žáky z různých kultur dohromady, ale především projekt ukazuje žákům, že mohou uspět s tím, co vypadá jako nemožnost, pokud na úkolu spolupracují!

Pro tento ročník jsme si složili s dětmi vlastní píseň s názvem Květinová, protože bychom chtěli zdůraznit, jak jsou rostliny pro naši Zemi důležité. Píseň reaguje i na dnešní situaci ve světě.

“ …Kytiček je málo a i včelkám už tu chybí

kam se hrabe krása, ale co budeme dýchat?

Kolem samej virus, vždyť budem jenom kýchat!…“

Situaci nám zkomplikovala koronavirová pandemie, distanční výuka i zákaz zpěvu ve školách. My jsme se ale nenechali odradit a za velké pomoci rodičů jsme zvládli píseň i videoklip natočit. Z mnoha videí a nahrávek pak vznikl jeden finální videoklip.

Autorem hudby je Veronika Nováková, které tímto chceme poděkovat za spolupráci nejen při tvorbě písně, ale i při samotném střihu videoklipu.