Den první
Navzdory skličujícímu horku, ustavičně vyprahlým krkům a nesčetným kilometrům v nohách si osmáci užili polední podívanou na orloji, Královskou cestu s průvodkyní, která je provedla od Staroměstské mostecké věže až po Pražský hrad, následně přechod kolem Strahovského kláštera na Petřínskou rozhlednu, kterou někteří už byli schopni dokonce i přehlédnout 😄 a závěrem pěkně dlouhý rozchod na Smíchově, kde kotvil náš Botel Admirál.
Třešničku na dortu si však vychutnali už jen ti nejotrlejší (pouze holky😊), kteří se se svou třídní vydali ještě na hodinovou procházku noční Prahou, aby mimo jiné obdivovali do tisíce světel oděný Tančící dům a Národní divadlo.
 
Den druhý
Po vydatné ranní snídani si osmáci namazali pod kolenama, přelepili puchýře a odvážně se vydali vstříc dalším zážitkům. Prošli se po Kampě kolem kouzelné Čertovky, zastavili se u vily J. Wericha a jen o několik set metrů dál pátrali po nejužší uličce v Praze. Po Karlově mostě se vrátili zpět na druhý břeh Vltavy, prošli se po Národní třídě, vyfotili se u Srdce pro V. Havla a obdivovali dílo známého umělce D. Černého, točící se hlavu F. Kafky. Přes Františkánskou zahradu se pak dostali na Václavské náměstí, kde je čekal další, obědový rozchod. Poté, co se nasytili a přesvědčili vrchního, že si skutečně svou útratu umí dobře spočítat, přesunuli se na Celetnou, kde je čekala audiovizuální výstava v Lumia Gallery. Tady si parádně pohráli, někteří pravda až trochu bolestivě, a sice v dokonalém zrcadlovém labyrintu, odkud se ozývaly tupé údery provázené salvami smíchu s citoslovci jako au, jauvajs.
Z galerie jsme se již vydali na Florenc k našemu autobusu. Cestou nás Praha ještě vyprovodila úžasnou bubenickou show, která roztančila nejednoho z nás. Dokonce i D1 stála na naší straně a my stihli přípoj přesně tak, jak jsme potřebovali. Byly to krásné dva dny s vámi, díky za ně.❤