72 hodin = tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají letos již po dvanácté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (letos od 12.–15. října 2023) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do různých aktivit.

Naše škola se zapojuje každoročně, a proto jsme nemohli chybět ani v letošním ročníku, kdy jsme chtěli potěšit pacienty na oddělení následné péče v Nemocnici Hustopeče. Pravidelně navštěvujeme také Penzion pro důchodce a Domov pro seniory v Hustopečích,  abychom jejich obyvatelům udělali radost kulturním programem.

Zpíváme, recitujeme, tančíme, cvičíme, hrajeme na různé hudební nástroje. Někdy pořádáme i výtvarnou výstavku dětských prací nebo pečeme sladkosti. Zapojením se do projektu 72 hodin cítíme jako naši morální povinnosti a zároveň obohacení.

Děti seniorům připomínají jejich mládí, dětství. Rozdávají radost a dávají jim chvíli zapomenout na jejich běžné každodenní starosti a problémy. Na jejich tvářích vidíme pohodu, ale i slzičky dojetí. Zkrátka tyto generace k sobě patří.

Největší odměnou pro nás je, když si někteří lidé s námi zazpívají nebo jen tak zanotují.

Hlavním cílem projektu je: STAČÍ MÁLO, ABYCHOM SPOLEČNĚ DOKÁZALI MNOHO!