Na konci října se vydali žáci 8. a 9. ročníku na poznávací zájezd do metropole sousední země a kdysi i centra habsburské říše – do Vídně. Zájezd je součástí výuky německého jazyka, kdy si žáci mají možnost nejen vyzkoušet svůj jazykový projev v praxi, ale také mohou poznat reálie jedné z německy mluvících zemí.

Dopolední program začal v tzv. Haus des Meeres – Dům moře. Jedná se o úžasné mořské akvárium vybudované v bývalé dělostřelecké věži. V jedenácti patrové budově jsou vestavěná mořská a sladkovodní akvária, atlantický tunel, tropický pavilon, madagaskarská krajina a mnohé další. Nezapomenutelný je i výhled z posledního patra, kdy se před vámi rozprostře celá Vídeň jako na dlani.

Odpoledne jsme se vydali ulicí Kärtner Straße kolem Wiener Staatsoper (Vídeňské opery) až ke Stephansdomu (Chrámu sv. Štěpána). Zde nechyběl tolik vytoužený rozchod, který zajistil nasycení a spokojenost všech účastníků zájezdu.

Dále naše prohlídka města pokračovala vyhlášenou nákupní ulicí Am Graben ke hrobce Habsburků, Albertině a Hofburgu, zimnímu sídlu Habsburků. Naše kroky vedly i k pomníku Marie Terezie, který se nachází mezi významnými muzejními budovami Vídně – Naturwissenschaftliches Museum a Kunsthistorisches Museum. Poslední zastávky na odpočinek již tolik unavených nohou jsme udělali u rakouského parlamentu, vídeňské nové radnice, jejíž areál je proslaven nádhernými vánočními trhy, a u dvorního divadla – Burgtheateru.

Vídeň je našemu městu kilometrově blíže než české hlavní město Praha. Měli jsme možnost poznat její krásy a motivovat se k jejím dalším návštěvám.