8.–23. října se konal již desátý ročník Evropského týdne programování (CodeWeek). Tato iniciativa má za cíl zábavným způsobem přiblížit programování a rozvoj digitální gramotnosti. U nás ve škole se konala už téměř tradičně, a to napříč všemi ročníky a předměty. Programování, (de)šifrování a kódy nejsou totiž jen ve světě IT, ale všude kolem nás – např. v komunikaci či pohybu. 

Kódovali jsme tedy co a kde se dalo. Spolužáky, ale i roboty – např. ozoboty, Scottieho či tzv. včelky. Napříč ročníky pak žáci dešifrovali třeba obrázky nebo zprávy napsané např. v Morseově abecedě nebo v binárních kódech. A nechyběly ani QR kódy a práce s texty nebo LEGO. 

Žáci tak rozvíjeli logické myšlení, prostorovou představivost a základních matematické dovednosti, práci ve skupině, rozdělení rolí či efektivní nakládání s časem. A jak jim to šlo se můžete přesvědčit na fotografiích.