V pátek na sv. Martina se naši šesťáci vypravili do Moravského zemského muzea v Brně. S průvodcem si prohlédli expozici Pravěk Moravy a zopakovali si, co se o tomto období naučili v hodinách dějepisu. 

V expozici Svět nerostů, mohly děti obdivovat množství známých i méně známých hornin a minerálů a seznámily se také s  vývojem života v různých geologických érách na Moravě. 

Viděli také zachovalé zkameněliny z pravěkých moří i souší, obří trilobity nebo zbytky dinosaurů z pouště Gobi. Milovníci komiksů, a nejen oni, pak mohli obdivovat překrásnou výstavu o historii i současnosti českého komiksu, která by se určitě líbila i rodičům. K vidění jsou například originály Josefa Lady, Ondřeje Sekory, díla Jaroslava Foglara či Káji Saudka a mnoha dalších. Děti si také mohly zkusit komiks namalovat nebo popadnout některou z rekvizit a vyfotit se ve foto koutku.