Naši šesťáci v rámci přírodopisu týden tvořili mini výstavu na téma ,,geologická období Země”. Nejprve je čekala teoretická část, kdy ve skupinkách dávali dohromady informace o svých vylosovaných obdobích. Následovalo tvoření, kdy krabice od bot proměnili v prehistorické náhledy do jednotlivých ér.

Zadání ,“buďte kreativní” splnili opravdu poctivě a nechyběly ani vyrobené soptící vulkány, kreslení živočichové, nasbírané přírodniny či figurky dinosaurů! Z natrhaného maliníku jsme dokonce zachraňovali živou páskovku keřovou (suchozemský plž), každopádně ta byla expozice ušetřena a vypuštěna na školní dvůr.:-)

Skupinky své výtvory poté odprezentovaly ostatním spolužákům. Dozvěděli jsme se základní souhrn, ale i spoustu zajímavostí. Věděli jste například, že šavlozubý tygr Smilodon se mohl setkat s indiány?

Celé třídě děkuji za spolupráci a krásné výtvory. Bylo to super!

Lucie Peterová