Po dvouleté (covidové) pauze jsme se rozhodli obnovit školní parlament. Jelikož se v pátek 23. a v sobotu 24. září konají volby do zastupitelstev měst a obcí a i v naší škole jedna z volebních místností, byla to skvělá příležitost k uspořádání školních voleb. 

Všemu předcházel tematický týden na téma volby, někteří si dokonce uspořádali předvolební kampaň. Žáci si během tohoto týdne vytvořili občanské průkazy, se kterými přišli k volební komisi. Komise, tvořená našimi deváťáky, jim na po předložení dokladu vydala volební lístek, s nímž se žáci odebrali za plentu a udělili dva hlasy svým favoritům. Komise na závěr všechny hlasy sečetla a školním rozhlasem vyhlásila výsledky. Z každé třídy byli do školního parlamentu zvoleni dva zástupci, které už brzy čeká první velké parlamentní zasedání.